City landscape

Busstation och hållplatser i Ingolstadt

Vi har mer än 20 dagliga avgångar från Ingolstadt.Köp biljett
Ingolstadt är en station i Tyskland med intercity förbindelser till städer i Tyskland som t.ex. (Berlin, Dortmund, Frankfurt am Main...) och internationella bussförbindelser till Bosnien och Hercegovina (Sarajevo, Banja Luka, Mostar...), Kroatien (Zagreb, Split, Osijek...), Polen (Warszawa, Kraków, Wroclaw...) och 7 andra europeiska länder.


Vi har mer än 20 dagliga avgångar från Ingolstadt, klicka här att köpa biljett.


I Ingolstadt har vi hittat 2 bussterminaler:

OBS: Bussar till och från Ingolstadt STANNAR ENDAST vid busshållplatser som anges i ruttinformation och på din bussbiljett.
Klicka här för att se exempel.
I GetByBus sökresultat kan du expandera varje busslinje (genom att klicka på den) för att se ytterligare information. Om den är tillgänglig, visar infoboxen alla stationer (och hållplatser) på rutten.

Ingolstadt, Bus terminal
Adress: Esplanade , 85049 Ingolstadt
GPS-koordinater: 48.768372, 11.422998
Telefon: N/A
E-post: N/A
Map overlay

GPS-koordinater 48.768372, 11.422998

Klicka här för att öppna platsen på Google maps.


Ingolstadt, Bus terminal ligger ca. 0.56 km från centrum, som är bara 7 minuters promenad.

Vid Ingolstadt, busstation hittar du: kiosk.
Nära Ingolstadt, busstation hittar du: kaffebar (195 m), snabbmatsrestaurang (123 m), parkeringsplats (448 m), köpcentrum eller stor mataffär (46 m) och hoteller eller vandrarhem (Klicka här att se tillgängligt boende.) *.

Ingolstadt, Main train station Bus terminal
Adress: Bahnhofstraße 6-8
GPS-koordinater: 48.7449485, 11.43622549999998
Telefon: N/A
E-post: N/A
Map overlay

GPS-koordinater 48.7449485, 11.43622549999998

Klicka här för att öppna platsen på Google maps.


Ingolstadt, Main train station Bus terminal ligger ca. 4.39 km från centrum, som är bara 12 minuters bilresa.

Nära Ingolstadt, busstation hittar du: bankomat (85 m), snabbmatsrestaurang (57 m), hoteller eller vandrarhem (26 m) och köpcentrum eller stor mataffär (298 m) *.

Om du vill fortsätta din resa finns de följande transporttjänsterna tillgängliga nära Ingolstadt, busstation: tågstation (76 m - Ingolstadt Hbf) *.

* Vi har gjort en grundlig forskning för att ge information om avståndet så exakt som möjligt, men vi kan inte garantera att informationen är korrekt.

Nästkommande avgångar från Ingolstadt - LIVE!

Till Frankfurt am Main15:35h
Till Prag15:40h
Till Ulm15:55h
Till Velika Kladusa16:45h
Till Ulm16:55h
Till Maribor17:00h
Till Landsberg am Lech17:10h
Till Subotica17:15h
Till Prag17:20h
Till Orašje17:45h

OBS: Alla bussar är inte med på listan



Du betalar för dina biljetter med kreditkort