City landscape

Busstation och hållplatser i Gradiška

Vi har mer än 20 dagliga avgångar från Gradiška.Köp biljett
Gradiška är en station i Bosnien och Hercegovina med intercity förbindelser till städer i Bosnien och Hercegovina som t.ex. (Mostar, Siroki Brijeg, Donji Vakuf...) och internationella bussförbindelser till Tyskland (Düsseldorf, Berlin, München...), Sverige (Stockholm, Göteborg, Malmö...), Österrike (Wien, Graz, Linz...) och 9 andra europeiska länder.


Vi har mer än 20 dagliga avgångar från Gradiška, klicka här att köpa biljett.


I Gradiška har vi hittat 5 busshållplatser:

OBS: Bussar till och från Gradiška STANNAR ENDAST vid busshållplatser som anges i ruttinformation och på din bussbiljett.
Klicka här för att se exempel.
I GetByBus sökresultat kan du expandera varje busslinje (genom att klicka på den) för att se ytterligare information. Om den är tillgänglig, visar infoboxen alla stationer (och hållplatser) på rutten.

Gradiška, Bus terminal
Adress: Patrijarha Pavla , 78400 Bosanska Gradiška
GPS-koordinater: 45.143879, 17.254325
Telefon: 051 813-500
E-post: N/A
Map overlay

GPS-koordinater 45.143879, 17.254325

Klicka här för att öppna platsen på Google maps.


Gradiška, Bus terminal ligger ca. 0.61 km från centrum, som är bara 8 minuters promenad.

Nära Gradiška, busstation hittar du: bensinmack (287 m - Nestro) och hoteller eller vandrarhem (Klicka här att se tillgängligt boende.) *.

Nestro Gas oposit to bus station
Adress: Vuka Karadžića 2 , 78400 Gradiška
GPS-koordinater: 45.143489, 17.255204
Map overlay

GPS-koordinater 45.143489, 17.255204

Klicka här för att öppna platsen på Google maps.


Nestro Gas oposit to bus station ligger ca. 401 m från centrum, som är bara 5 minuters promenad.

Vid Nestro Gas oposit to bus station hittar du: bensinmack (Nestro).
Nära Nestro Gas oposit to bus station hittar du: hoteller eller vandrarhem (Klicka här att se tillgängligt boende.).

Brisnik bus
Adress: M16 , Gradiška
GPS-koordinater: 45.147134, 17.254381
Map overlay

GPS-koordinater 45.147134, 17.254381

Klicka här för att öppna platsen på Google maps.


Brisnik bus ligger ca. 82 m från centrum, som är bara 1 minuters promenad.

Nära Brisnik bus hittar du: kaffebar, snabbmatsrestaurang, köpcentrum eller stor mataffär och hoteller eller vandrarhem (Klicka här att se tillgängligt boende.).

Nestro Gas on bus station
Adress: Vuka Karadžića , 78400 Gradiška
GPS-koordinater: 45.143713, 17.254739
Map overlay

GPS-koordinater 45.143713, 17.254739

Klicka här för att öppna platsen på Google maps.


Nestro Gas on bus station ligger ca. 333 m från centrum, som är bara 4 minuters promenad.

Nära Nestro Gas on bus station hittar du: hoteller eller vandrarhem (Klicka här att se tillgängligt boende.).

West Petrol
Adress: Put srpske vojske , 78400 Gradiška
GPS-koordinater: 45.136734, 17.26109
Map overlay

GPS-koordinater 45.136734, 17.26109

Klicka här för att öppna platsen på Google maps.


West Petrol ligger ca. 1.36 km från centrum, som är bara 17 minuters promenad.

Vid West Petrol hittar du: bensinmack.
Nära West Petrol hittar du: hoteller eller vandrarhem (Klicka här att se tillgängligt boende.).

Den närmaste flygplatsen till Gradiška, Bosnien och Hercegovina, är Zagreb (Flygplats) som är 137.77 km bort.


* Vi har gjort en grundlig forskning för att ge information om avståndet så exakt som möjligt, men vi kan inte garantera att informationen är korrekt.

Nästkommande avgångar från Gradiška - LIVE!

Till Maribor02:30h
Till Graz04:00h
Till Belgrad07:05h
Till Zagreb08:10h
Till Piding08:25h
Till Lugano09:25h
Till Jajce10:00h
Till Sattledt12:20h
Till Wien12:28h
Till Karlovac12:30h

OBS: Alla bussar är inte med på listan



Du betalar för dina biljetter med kreditkort